Rozgrywki

Odsłon: 335

Piotr Ciesielski

Juniorzy ŁKS KM mistrzem 3x3

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego, występujący pod nazwą ŁKS Gang Rodrigeza 1908 zwyciężyli w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego 3x3 w kategorii U17M.

Kategoria juniorów okazała się najsilniej obsadzoną ze wszystkich rozgrywek, toczonych w ramach Mistrzostw Województwa Łódzkiego 3x3. Do rywalizacji przystąpiło aż 16 drużyn, które walczyły o 3 miejsca medalowe, a także o 6 przepustek do finału strefy.

Finał okazał się wewnętrzną sprawą Łódzkiego Klubu Sportowego. Gang Rodrigeza 1908 pokonał w nim Gwardię Łysego 21:16. Dodać w tym miejscu trzeba, iż nowi Mistrzowie Województwa Łódzkiego rozegrali podczas turnieju 6 spotkań - nie tylko wszystkie je wygrali, ale także za każdym razem kończyli mecze przed czasem, "zamykając wynik" zdobyciem co najmniej 21 punktów.

Potyczkę o brązowe medale wygrali gracze Startu Łódź, którzy okazali się w niej lepsi od Piotrkowskich Orłów. Poza wymienioną już czwórką, do finału strefy awansowali także: PKK I Pabianice, a także ŁKS Playmakers.

ŁKS Gang Rodrigeza wystąpił w składzie: Jakub Gawlas, Maks Keister, Jakub Mycko i Maciej Zatorski.

Klasyfikacja końcowa MWŁ 3x3 w cyklu U17M: