Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

22.09.2020

Rozgrywki

Odsłon: 1319

Piotr Ciesielski

Zgłoszenia zakończone - aż 78 drużyn

Aż 78 drużyn wystartuje w rozgrywkach młodzieżowych i seniorskich ŁZKosz w sezonie 2020/2021. A to przecież nie koniec! Czekamy jeszcze na zgłoszenia w kategoriach dziecięcych tj. U11, U12 i w Mini Basket Lidze.

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do lig młodzieżowych oraz seniorskich, organizowanych przez Łódzki Związek Koszykówki w sezonie 2020/2021. Na listach pojawiło się aż 78 ekip (czekamy jeszcze na ostateczne potwierdzenia od trzech z nich). To dużo, biorąc pod uwagę, iż w poprzednim sezonie liczba ta wyniosła 83, a pamiętać należy, że "zniknęła" przy zmianie roczników jedna kategoria wiekowa (zamiast pięciu kategorii: U20/22, U18, U16, U14, U13, mamy teraz cztery: U19, U17, U15 i U13).

W najbliższym czasie opublikowane zostaną terminarze i systemy rozgrywek we wszystkich cyklach. Część z nich dostępna już jest na stronie internetowej oraz w systemie ESOR, przy innych musimy poczekać na ostateczne potwierdzenia od drużyn oraz ewentualnie na dogranie szczegółów lig wspólnych, które organizowane będą przez ŁZKosz i KPZKosz (III LM, U19K, U19M).

Przypominamy jednocześnie, że termin zgłoszeń drużyn do rozgrywek dziecięcych (U11 i U12) upływa w dniu 2 listopada.

Lista zgłoszonych drużyn z województwa łódzkiego:

II LK (rozgrywki prowadzone przez WOZKosz W-M)

1. MKS Ósemka Skierniewice
2. ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź
3. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki

III LM (rozgrywki wspólne z KPZKosz; organizator: KPZKosz)

1. AZS PWSZ Skiereniewice 
2. Integra PKK 99 Pabianice
3. ŁKS Szkoła Gortata
4. MKK Boruta Zgierz (warunkowo, czekamy na nadanie licencji klubowej PZKosz)

U19K (rozgrywki wspólne z KPZKosz; organizator: ŁZKosz)

1. AKS SMS Geocover Łódź
2. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
3. Widzew Łódź

U19M (rozgrywki wspólne z KPZKosz; organizator: ŁZKosz)

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. KS Kutno
3. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź
4. ŁKS Szkoła Gortata II Łódź
5. ŁKS Szkoła Gortata III Łódź
6. SKS Start Łódź (czekamy na ostateczne potwierdzenie zgłoszenia)

U17K

1. AKS SMS Geocover Łódź
2. Basket 4EVER Ksawerów
3. Basket 4EVER II Ksawerów
4. KS APP Intenso Kutno
5. ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź
6. PTK Pabianice
7. TK Basket Stryków
8. UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
9. Widzew Łódź

U17M

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. KKS Bzura Łowicz
3. KS Kutno
4. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź
5. ŁKS Szkoła Gortata II Łódź
6. MKS Ósemka Skierniewice
7. PKK 99 Pabianice
8. SKS Start Łódź
9. UMKS Księżak Łowicz

U15K

1. AKS SMS SP 29 Łódź
2. AKS SMS SP 38 Łódź
3. Basket 4EVER Ksawerów
4. Basket 4EVER II Ksawerów
5. LUKS Trójka Sieradz
6. MKS Ósemka Skierniewice
7. MUKS Bełchatów
8. PTK Pabianice
9. UKS Basket Aleksandrów Łódzk
10. UKS Orlik Ujazd
11. UKS Szkoła Gortata Łódź
12. UMKS Księżak Łowicz (czekamy na ostateczne potwierdzenie zgłoszenia)
13. Widzew Łódź

U15M

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. AZS PWSZ II Skierniewice
3. KKS Bzura Łowicz
4. KS Kutno
5. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź
6. ŁKS Szkoła Gortata II Łódź
7. MKS Ósemka Skierniewice
8. MKS Ósemka II Skierniewice
9. PKK 99 Pabianice
10. SKS Start Łódź
11. UMKS Księżak Łowicz
12. UMKS Piotrcovia

U13K

1. AKS SMS SP 29 Łódź
2. AKS SMS SP 189 Łódź
3. Basket 4EVER Ksawerów
4. KS Sirmax Kutno
5. ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź
6. MKS Ósemka Skierniewice
7. PTK Pabianice
8. SMOK Trójka Sieradz
9. UKS Basket Aleksandrów Łódzki
10. UKS Szkoła Gortata Łódź
11. Widzew Łódź

U13M

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. KS Wizet Kutno
3. ŁKS Szkoła Gortata Łódź
4. MKS Ósemka Skierniewice
5. PKK 99 Pabianice
6. SKS Start Łódź
7. TK Basket Stryków
8. UMKS Piotrcovia

Warto zaznaczyć że w sezonie 2020/21 kategorii rozgrywkowych jest mniej niż we wcześniejszych sezonach:

2019/20      2020/21

   U11            U11
   U12            U12
   U13            U13
   U14          
                       U15
   U16          
                       U17
   U18          
                       U19
   U20/U22
   3LM            3LM

Tagi: Terminarze

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz