Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

03.08.2020

Rozgrywki

Odsłon: 1222

Piotr Ciesielski

Badania lekarskie - informacja z Ministerstwa Zdrowia

Przewodniczący Wydziału Rozgrywek przedstawia informację z Ministerstwa Zdrowia dotyczącą badań lekarskich sportowców. 

Powoli zbliżamy się do momentu zgłoszeń drużyn i zawodników do nowego sezonu, a co za tym idzie, pojawią się pytania, związane z procedurami, dotyczącymi tych zgłoszeń, także w obliczu ciągle trwającego stanu epidemii. Publikujemy zatem informację, jaką otrzymaliśmy z Departamentu Zdrowia Publicznego i Rodziny Ministerstwa Zdrowia na temat badań lekarskich sportowców.

Informacja Ministerstwa Zdrowia nt. badań lekarskich sportowców TUTAJ

Aktualne oficjalne stanowisko Ministerstwa Zdrowia jest więc takie, iż badania lekarskie, które straciły ważność w ostatnich miesiącach (po 7 marca), są ciągle obowiązujące (do 60. dnia od momentu odwołania stanu epidemii lub zagrożenia epidemicznego) i biorąc pod uwagę, iż stan ten nie zostanie zapewne zakończony w najbliższym czasie, badania takie będą nadal honorowane w początkowej fazie nadchodzących rozgrywek ŁZKosz.

Powyższe wytyczne związane są oczywiście z utrudnieniami w dostępie do lekarzy. Mając na uwadze zdrowie zawodników, zalecamy oczywiście jednak regularne wykonywanie sportowcom badań, jeśli tylko w Państwa ośrodkach jest taka możliwość.

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Platin Studio SandBus Manufaktura MAKiS Vera Sport

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski Urzad Miasta Lodzi PZkosz