Górnik Trans.eu Zamek Książ wygrywa z Dzikami i jest wiceliderem
fot. Górnik Trans.eu Zamek Książ

,

Lista aktualności

Górnik Trans.eu Zamek Książ wygrywa z Dzikami i jest wiceliderem

Finalista dwóch poprzednich sezonów Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych lepszy od Dzików Warszawa w meczu na szycie Suzuki 1 Ligi Mężczyzn. Dzięki wygranej biało-niebiescy awansowali na drugie miejsce w tabeli, mają też korzystny bilans bezpośrednich spotkań. Od strefy spadkowej oddaliła się Enea Basket Poznań lepsza na wyjeździe od WKK Wrocław. Liderem pozostał HydroTruck Radom.

,

Wałbrzyszanie sezon rozpoczęli od bilansu 3-3. W ostatnich tygodniach po dodatkowych wzmocnieniach składu w trakcie rozgrywek wyraźnie poprawiają jednak swoje miejsce w tabeli. Górnik Trans.eu Zamek Książ z ostatnich 10 konfrontacji wygrał osiem, na skutek czego znalazł się w niedzielę za plecami lidera.

W 22. kolejce w meczu walki, w którym obrona i determinacja górowały nad atakiem, zespół Marcina Radomskiego pokonał Dziki Warszawa. Gospodarze od wyniku 4:4 kolejny fragment spotkania wygrali 22:5, zyskując przewagę, którą utrzymali już do końcowej syreny. Drużyna spod Chełmca lepiej poradziła sobie w walce pod tablicami - osiem zbiórek w ataku więcej niż rywale, co przełożyło się na zdobycz punktową w akcjach drugiej szansy. Popełniła też mniej strat niż rywale, sporą liczbę punktów (16) zyskując po przechwytach.

Donbrze grą miejscowych kierował Adrian Kordalski, który mimo nie najlepszej skuteczności (5 na 13 z gry) wspólnie z Arinze Chidom był najlepszym punktującym gospodarzy. Amerykański podkoszowy wykazał się przy tym dużą wszechstronnością, gdyż oprócz 13 punktów, miał 13 zbiórek, 6 asyst i 5 przechwytów.

Po trzytygodniowej przerwie w drużynie Dzików ponownie pojawił się Mateusz Bartosz (15 pkt, 8 zbiórek i 2 bloki).