Rozgrywki

Odsłon: 684

Piotr Ciesielski

Koszykarze ŁKS-u w finałach MMP 3x3

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego, grający pod nazwą ŁKS Trójkąt Bermudzki, zostali Mistrzami Strefy BYDGOSZCZ w cyklu U23M w koszykówce 3x3 i tym samym wywalczyli bezpośredni awans do finałów Mistrzostw Polski.

Do rywalizacji w finale strefy przystąpiło 8 zespołów. Stawką turnieju była bezpośrednia przepustka do finałów MP dla zwycięzcy, a także punkty "grand prix" dla pozostałych ekip.

Po fazie grupowej, w półfinałach spotkały się 4 najlepsze zespoły. Bratobójcze starcie zawodników Łódzkiego Klubu Sportowego wygrali gracze "Trójkąta Bermudzkiego", pokonując ŁKS Youth 18:10, zaś Enea Astoria Bydgoszcz zwyciężyła minimalnie (17:16) ekipę TSK Roś Pisz.

Finałowe spotkanie także obfitowało w emocje, ale ostatecznie to ŁKS Trójkąt Bermudzki, występujący w składzie: Bartosz Stępień, Kacper Maj, Filip Starzyński, Karol Kołodziejczyk, okazał się lepszy od ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego, wygrywając 20:16.