Odsłon: 986

Piotr Ciesielski

ŁKS KM Szkoła Gortata mistrzem juniorów starszych

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego zdominowali ligę juniorów starszych.

Pierwszy zespół ŁKS Szkoła Gortata Łódź z kompletem zwycięstw zdobył Mistrzostwo Województwa Łódzkiego, zaś druga ekipa tego klubu znalazła się tuż za swoimi kolegami w końcowej tabeli. Na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy PKK 99 Pabianice i wywalczyli tym samym awans do turnieju strefowego (w turnieju strefowym może wziąć udział tylko 1 drużyna danego klubu - złożona może być z dowolnych zawodników zarówno pierwszego, jak i drugiego zespołu).

Klasyfikację na najlepszego strzelca ligi zdecydowanie wygrał Maciej Barański ze Startu, natomiast bardzo ciasno było wśród najlepiej rzucających "zza łuku". Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Nikodem Tartanus z MKS Ósemki Skierniewice ze średnią 3,09 celnej "trójki" na mecz, wyprzedzjąc Barańskiego, którego średnia wyniosła ... 3,08.