Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

04.11.2021

Rozgrywki

Odsłon: 1281

Piotr Ciesielski

37 drużyn zagra w U11 i U12

Aż 37 zespołów zostało zgłoszonych do rozgrywek dziecięcych ŁZKosz. W cyklach skrzatek oraz żaczek wystąpi po 11 drużyn, zaś u chłopców będzie to 8 ekip zaków i 7 ekip skrzatów. 

Systemy rozgrywek

U11K i U12K

11 drużyn, każdy z każdym dwukrotnie
20 meczów dla każdej drużyny w fazie zasadniczej

Drużyny z miejsc 1-4 zagrają w finale A (półfinały 1-4, 2-3, następnie o III miejsce i FINAŁ)
Drużyny z miejsc 5-8 zagrają w finale B (półfinały 5-8 i 6-7, następnie o miejsca VII i V)
Drużyny z miejsc 9-11 zagrają w finale C (każdy z każdym: 9-11, 10-11, 9-10)

U12M

8 drużyn, każdy z każdym dwukrotnie
14 meczów dla każdej drużyny w fazie zasadniczej

Drużyny z miejsc 1-4 zagrają w finale A (półfinały 1-4, 2-3, następnie o III miejsce i FINAŁ)
Drużyny z miejsc 5-8 zagrają w finale B (półfinały 5-8 i 6-7, następnie o miejsca VII i V)

U11M

7 drużyn, każdy z każdym dwukrotnie
12 meczów dla każdej drużyny w fazie zasadniczej

Drużyny z miejsc 1-4 zagrają w finale A (półfinały 1-4, 2-3, następnie o III miejsce i FINAŁ)
Drużyny z miejsc 5-7 zagrają w finale B (każdy z każdym: 5-7, 6-7, 5-6)

Turnieje finałowe zaplanowano na następujące terminy:

14 maja - U11K
15 maja - U11M
21 maja - U12M
22 maja - U12K

Prawo organizacji finałów A mają drużyny, które zajmą 1. miejsce po fazie zasadniczej (analogicznie: finału B - zespoły z 5. miejsca; finału C - zespoły z 9. miejsca). Jeśli klub zrezygnuje z prawa organizacji finału, przechodzi ono na kolejną drużynę w tabeli fazy zasadniczej.

Rozgrywki U11 i U12 prowadzone są głównie w formie turniejów z udziałem 3 zespołów (każdy rozgrywa danego dnia 2 mecze). W pojedynczych przypadkach (koniecznych dla wypełnienia terminarza rozgrywek) organizowane są turnieje z udziałem większej liczby drużyn lub pojedyncze mecze.

Terminarze U12M i U11M znajdują się już w systemie ESOR oraz na stronie internetowej ŁZKosz. Terminarze cykli dziewcząt opublikowane zostaną w najbliższych godzinach.

Lista zgłoszonych drużyn:

U12K

1. Basket 4EVER Ksawerów
2. KS Kutno
3. ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź 
4. MKS Ósemka Skierniewice
5. MUKS Widzew Łódź
6. PTK Pabianice
7. PTK II Pabianice
8. TK Basket Stryków
9. UMKS Księżak Łowicz
10. UKS Basket Aleksandrów Łódzki
11. UKS Orlik Ujazd

U12M

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. ŁKS KM Szkoła Gortata I Łódź
3. ŁKS KM Szkoła Gortata II Łódź
4. MKS Ósemka Skierniewice
5. PKK 99 Pabianice
6. PKK 99 II Pabianice
7. TK Basket Stryków
8. UMKS Księżak Łowicz

U11K

1. AKS SMS Łódź
2. Basket 4EVER Ksawerów
3. KS Kutno
4. ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź
5. MKS Ósemka Skierniewice
6. MUKS Bełchatów
7. MUKS Widzew Łódź
8. PTK Pabianice
9. PTK II Pabianice
10. UKS Basket Aleksandrów Łódzki
11. UKS Orlik Ujazd

U11M

1. AZS PWSZ Skierniewice
2. KS Kutno
3. ŁKS KM Szkoła Gortata Łódź
4. MKS Ósemka Skierniewice
5. MUKS KING Tomaszów Mazowiecki
6. PKK 99 Pabianice
7. UMKS Księżak Łowicz

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Platin Studio SandBus Tabaco Hotel Manufaktura MAKiS Vera Sport Gremium

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski Urzad Miasta Lodzi PZkosz