01.08.2021

Odsłon: 982

Stowarzyszenie CNBA

Z Bad Boys mistrzami amatorskiej ligi letniej CNBA

Zakończyła się kolejna edycja koszykarskich zmagań na boiskach zewnętrznych. W meczu zakończonym po dwóch dogrywkach Z Bad Boys pokonali ButyNieGrają Medest 59:57. MVP spotkania został wybrany Patryk Wal ze zwycięskiej drużyny.

Od pierwszej kwarty wymiana ciosów i gra punkt za punkt. Na skuteczne rzuty Krzysztofa Harlaka i Dominika Jędrzejewskiego skutecznie odpowiadał Patryk Wal i Filip Tonkiel. Kacper Kramarz (MVP 44. edycji) miał na początku spotkania problemy ze skutecznością. Po pierwszej połowie 27:22 dla „Ze Złymi Chłopcami”. Po zmianie stron większe tempo narzuciły „Buty”, dzięki czemu wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta regulaminowego czasu gry to już walka nerwów. Przy remisie to ButyNieGrają Medest mieli ostatnie posiadanie, jednakże rzut z gry okazał się niecelny. W doliczonych pięciu minutach żadna ze stron nie była w stanie przeważyć szali na swoją korzyść. Ważny rzut spod kosza przestrzelił Krzysztof Harlak. To wszystko sprawiło, że kibice mogli liczyć na druga dogrywkę. I tutaj ponownie jak w regulaminowym czasie ostatnie posiadanie z pola ataku mieli gracze pochodzący w większości z Kutna. Wejście na kosz Arkadiusza Stachery (12 punktów) skutecznie i efektownie zablokował Patryk Wal. Faulowany na 0,4 sekundy przed końcem Patryk Wal trafił jeden rzut wolny, drugi celowo pudłując i tak oto Z Bad Boys pokonali przeciwników 59:57!

Bezpośrednio po Finale zostały wręczone pamiątkowe statuetki, medale i puchary dla najlepszych drużyn i zawodników. Wspomniany Patryk Wal został wybrany MVP finału, gromadząc 12 punktów, 16 zbiórek i 5 bloków. Najlepszym rzucającym za 3 został Krzysztof Harlak (ButyNieGrają Medest), natomiast najlepszym strzelcem Maciej Andrzejczak (OVOO). Do pierwszej piątki ligi zostali wybrani Kacper Kramarz (Z Bad Boys), Dominik Jędrzejewski (ButyNieGrają Medest), Arkadiusz Świt (Samo Gęste), Radosław Suwalski (Z Sędziami Nie Wygrasz) oraz Wiktor Wilk (PKK 99). Nagrodzono także wyróżniających się graczy pozostałych zespołów: Miłosza Olborskiego (Rozjuszone Leniwce), Wojciecha Pietrakiewicza (Komary), Piotra Jaczewskiego (Giorgo Ulani), Piotra Jaskólskiego (OVOO) oraz Macieja Rakowskiego (New Kids On The Court).