Rozgrywki

Odsłon: 1235

Bartłomiej Wojdak

Młodziczki z Pabianic wicemistrzyniami Polski

PTK CIS Multis-Multum Pabianice drugim zespołem w Polsce w kategorii do lat 13 dziewcząt. W finale łódzka drużyna uległa GTK Gdynia tylko trzema punktami 69:66. Trzecie miejsce dla Zagłębia Sosnowiec.

Jolanta Nowacka

W drodze do finału, pabianiczanki zajęły drugie miejsce w turnieju strefowym (z udziałem drużyn z Woj. Łódzkiego i Kujawsko-Pomorskiego), ulegając jedynie "sąsiadowi zza miedzy" Basket4Ever Ksawerów. Co ciekawe turniej strefowy rozpoczął się w marcu i po pierwszym dniu został przerwany z powodu lockdown'u. Dokończono go na przełomie maja i kwietnia br. PTK wygrało później turniej ćwierćfinałowy w Lublinie, a następnie organizowany przez siebie półfinał MP.

W turnieju finałowym dzieczęta z Pabianic wygrały trzy mecze, a dwa przegrały (pierwszy w grupie i w finale)

Mecze grupowe
Zagłębie Sosnowiec - PTK CIS Multis-Multum Pabianice 57 : 54 - statystyki TUTAJ
PTK CIS Multis-Multum Pabianice - Basketstal MG13 Grudziądz 60 : 55 - statystyki TUTAJ
PTK CIS Multis-Multum Pabianice - 1KS Ślęza BFD Wrocław 56 : 54 - statystyki TUTAJ