Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

15.11.2020

Rozgrywki

Odsłon: 452

Piotr Ciesielski

Co z przełożonymi meczami w czasie epidemii?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że początek obecnego sezonu był dla klubów (ale i dla Wydziału Rozgrywek ŁZKosz) bardzo trudny i związany był z wieloma przypadkami, w których konieczne było odwoływanie meczów ze względu na choroby lub kwarantanny.

Wielokrotnie działo się to "na szybko" i odwoływaliśmy mecze bez wyznaczenia ich nowych terminów. Taka była potrzeba chwili i wydaje się, że przeszliśmy przez ten pierwszy miesiąc nowego sezonu na tyle sprawnie, na ile było to możliwe. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim klubom za "elastyczność", która wielokrotnie była potrzebna, aby właśnie reagować na ostatnią chwilę, gdy w poszczególnych drużynach "źle się działo" i tuż przed meczem spływały do Wydziału Rozgrywek ŁZKosz informacje o np. kwarantannach. Także ŁZKosz (zarówno Wydział Rozgrywek, jak i Zarząd) starał się być maksymalnie elastyczny i pomocny w wielu pilnych sprawach, które w tym czasie wyniknęły i wydaje się, że aktualny sposób współpracy między klubami, ale także na linii kluby - związek, sprawdza się w tym wyjątkowym czasie, którego mimo upływu miesięcy, ciągle się wszyscy uczymy.

Za nasz wspólny sukces (klubów oraz ŁZKosz) uważamy fakt, że mimo trwającej pandemii, udało się już rozegrać ok. 2/3 meczów, zaplanowanych na pierwszy miesiąc rozgrywek. Jak na aktualną sytuację epidemiczną, wydaje się to bardzo dobrym wynikiem i pozwala z optymizmem patrzeć na dalszą część sezonu. Tym bardziej, że wszyscy nabieramy coraz większej wprawy w rozwiązywaniu na bieżąco problemów, związanych z chorobami i kwarantannami (mamy tylko nadzieję, że władze poszczególnych miast w województwie nie będą dokładać nam, a w zasadzie klubom, do tego problemów z dostępem do hal sportowych).

Teraz jednak czas, aby nadrabiać zaległości. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, że epidemia trwa i zapewne czekają nas kolejne przełożenia, natomiast tym bardziej w takiej sytuacji musimy mieć pewien plan na dokończenie rozgrywek w czasie, jaki jest od nas wymagany przez PZKosz. W związku z tym Wydział Rozgrywek prosi wszystkie kluby, które mają zaległe mecze, których nowe terminy nie zostały jeszcze ustalone i w ESOR wpisane są w większości na 31 grudnia, aby jak najszybciej uzgodniły daty rozegrania tych spotkań.

W przypadku cyklów, gdzie mamy podział na grupy, terminy meczów powinny być wyznaczone na listopad lub grudzień, aby od początku stycznia rozpocząć fazy finałowe, natomiast w pozostałych cyklach (granych systemem "każdy z każdym"), mecze muszą zostać rozegrane przed zaplanowaną ostatnią kolejką w danych rozgrywkach.

Bardzo prosimy o ustalenie terminów i przeprowadzenie zmian poprzez system ESOR do końca listopada. Terminy meczów, które nie zostaną do tego czasu ustalone, zostaną wyznaczone z urzędu przez Wydział Rozgrywek ŁZKosz na początku grudnia.

Jednocześnie zwracamy się do klubów z dwiema prośbami na ten trudny czas:

- spróbujmy rozgrywać jak najwięcej spotkań bez ich przekładania. Niech kwarantanna jednego czy dwóch graczy nie będzie powodem do przełożeń, ponieważ pojawi się naprawdę duży problem wiosną, gdy będą nas gonić terminy rozgrywek centralnych PZKosz

- spróbujmy wyznaczać terminy zaległych meczów na jak najbliższe daty, a nie na końcówkę sezonu, abyśmy mieli jeszcze pole manewru. Jesteśmy ciągle w stanie epidemii, wszyscy mamy nadzieję, że będzie w kraju już tylko lepiej, ale musimy się liczyć z komplikacjami - mamy nadzieję, że nie pełnym lockdownem, ale na pewno z kwarantannami pojedynczych drużyn i im mniej zaległości zostawimy na ostatnie tygodnie sezonu, tym łatwiej będzie nam go dokończyć w wyznaczonym przez PZKosz czasie

W przypadku jakichkolwiek spraw prosimy o kontakt z Wydziałem Rozgrywek ŁZKosz i życzymy udanej dalszej części tego trudnego sezonu.

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz