Inne

Odsłon: 982

Stowarzyszenie CNBA

Rozgrywki V edycji Ligi Letniej CNBA dobiegły końca

Mistrzami został zespół Kierdery, który pokonał Bad Boys 54:38. MVP spotkania został wybrany Szymon Gralewski ze zwycięskiej drużyny. W meczu o trzecie miejsce Buty Nie Grają Medest pokonali po dogrywce Sharks 49:47.

We wtorek 18 sierpnia, odbyły się ostatnie trzy spotkania w ramach tegorocznych rozgrywek w koszykówce na Orliku. W meczu o piąte miejsce WOW – Jak Oni Pięknie Grają pokonali po dogrywce Multibond 71:70. Najlepszym graczem spotkania był Adam Kikowski, zdobywca 9 punktów. W meczu o brązowe medale byliśmy świadkami kolejnej dogrywki, w której zespół złożony z większości z mieszkańców Kutna, pokonał popularne Rekiny. Na wyróżnienie zasługuje Maciej Poznański, który zdobył ponad jedną trzecią punktów drużyny. W Wielkim Finale mogliśmy oglądać niezwykłe show, zaprezentowane przez Szymona Gralewskiego. Wiele razy mijał rywali, zazwyczaj zdobywając punkty lub udający się na linię rzutów wolnych po faulach. Trafił on wszystkie 8 rzutów wolnych, notując łącznie 21 punktów. Do niego trafiła nagroda dla najlepszego zawodnika Wielkiego Finału.

W Lidze Letniej wzięło udział 13 zespołów, które rozegrały łącznie 31 meczów. Pierwszy raz w jej historii były prowadzone szczegółowe statystyki indywidualne jak i zespołowe. Przeprowadzono profesjonalne transmisje na żywo z meczów. Wszystko odbyło się zgodnie z aktualnymi zaleceniami sanitarnymi. Oto najciekawsze liczby tegorocznych rozgrywek na świeżym powietrzu:

MVP ligi: Patryk Wal (Bad Boys)
Najlepszy strzelec: Dominik Jędrzejewski (Kierdery)
Najlepszy rzucający za trzy punkty: Arkadiusz Świt (Sharks)
MVP finału: Szymon Gralewski (Kierdery)

Pierwsza piątka turnieju (nagrody ufundowane przez All Star Klubokawiarnia):
Wojciech Piera (Kierdery)
Kuba Łukasiewicz (Buty Nie Grają Medest)
Przemysław Majewski (WOW – Jak Oni Pięknie Grają)
Adam Stegliński (Multibond)
Michał Szymański (King Broker)

Nagroda Fair Play:
Los Parkiet Cykliners

Ligę Letnią zorganizowało stowarzyszenie CNBA (koordynator: Dariusz Kiedrzyński).
Partner rozgrywek: All Star Klubokawiarnia

Podziękowania dla:
Pana Michała Niedzielskiego, animatora boiska przy ul. Strykowskiej 10/18 w Łodzi, na którym odbyły się wszystkie mecze Ligi Letniej,
telewizji internetowej Bliżej Sportu, za przeprowadzone transmisje z ponad połowy meczów,
Rafała Wolskiego za profesjonalne zdjęcia z meczów i i Ceremonii Wręczenia Nagród.