Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

06.07.2020

Rozgrywki

Odsłon: 616

Piotr Ciesielski

Drużyny z woj. łódzkiego z awansem do MMP 3x3

 Podczas turnieju Basketmania, wyłonieni zostali przedstawiciele strefy BYDGOSZCZ (województwa: łódzkie i kujawsko-pomorskie), którzy wystąpią w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w koszykówce 3x3.

 Polski Związek Koszykówki jesienią przeprowadzi turnieje finałowe Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategoriach U23 i U17. Eliminacjami do tej imprezy dla województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego była właśnie Basketmania, a nasza strefa w każdej z czterech kategorii (po dwie kategorie wiekowe męskie i żeńskie) miała po 2 miejsca.

 
W związku z faktem, że Basketmania była turniejem otwartym dla wszystkich chętnych, a w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rywalizują wyłącznie drużyny klubowe, zdecydowano, iż awans w każdej kategorii wywalczą dwie najlepsze ekipy, spełniające warunki udziału w MP (zespół zgłoszony przez klub z województw łódzkiego lub kujawsko-pomorskiego oraz uprawnienie do gry wszystkich zawodników, tzn.: zawodnicy danego klubu, lub zgoda klubów macierzystych). W trzech kategoriach (U17K, U17M, U23K) klasyfikacja eliminacyjna pokryła się z ogólną, tzn. awans wywalczyły dwie najlepsze ekipy z Basketmanii. Wyjątek stanowi cykl U23M, gdzie spośród 20 drużyn zdecydowana większość była ekipami spoza strefy lub nie była zgłoszona jako ekipy klubowe i ostatecznie awans uzyskały zespoły, które w klasyfikacji ogólnej uplasowały się na dalszych miejscach.
 
Zespoły, które wywalczyły awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski:
 
U23K
 
1. Widzew Łódź (Anna Kudelska, Natalia Gzinka, Wiktoria Rzeźnik, Wiktoria Stępień)
2. Widzew II Łódź (Kinga Dzierbicka, Eliza Miaśkiewicz, Maria Wybraniec, Wiktoria Ozga)
 
U23M
 
1. (6. miejsce w klasyfikacji ogólnej) ŁKS Łódź (Bartłomiej Dróżdż, Hubert Lewandowski, Kacper Dominiak, Mikołaj Krakowiak)
2. (8. miejsce w klasyfikacji ogólnej) Team Nemesis - PKK 99 Pabianice (Filip Sauter, Jan Sobolewski, Marcel Karpiak, Sebastian Szymański)
 
U17K
 
1. Widzew Łódź (Oliwia Janicka, Aida Miazek, Kaja Niewiadomska, Nikola Tomasik)
2. Basket 4EVER Ksawerów (Alicja Waszczykowska, Amelia Kołodziej, Laura Banaszczyk, Weronika Kirsz)
 
U17M
 
1. ŁKS Nieszczepieni - ŁKS Koszykówka Męska (Dawid Bykowski, Konstanty Hasiak, Marek Kozyra, Tomasz Kwieciński)
2. ŁKS Szkoła Gortata - ŁKS Koszykówka Męska (Bartosz Keller, Bartosz Górnicki, Kacper Koc, Maksymilian Gajek)
 

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Novotel Platin Studio

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski PZkosz