Łódzki Związek Koszykówki

Wszystkie rozgrywki

Proszę czekać...

Obraz
news

21.06.2020

Rozgrywki

Odsłon: 597

Piotr Ciesielski

ŁKS Mini Liga SG Łódź z podwójną koroną

 Młodzi zawodnicy ŁKS Mini Liga Szkoła Gortata Łódź okazali się najlepsi w finałowych potyczkach w kategoriach skrzatów oraz żaków i z finałów, rozegranych w Skierniewicach, przywieźli dwa mistrzowskie tytuły

Skierniewicka hala gościła w sobotę chłopców, walczących o medale w cyklach U11M i U12M. Zaplanowano aż 4 mecze ligowe (najpierw 3 spotkania w kategorii U12M, a następnie jedno w U11M), ale i tego było za mało, ponieważ po zakończeniu wszystkich gier "oficjalnych", zespoły zagrały jeszcze dodatkowy mecz towarzyski, aby umożliwić występ na parkiecie wszystkim zawodnikom, także tym, którzy tym razem nie zmieścili się w składzie meczowym.

Emocji przez cały dzień nie zabrakło, a choć spotkania odbyły się bez udziału publiczności, to większość meczów można było śledzić w internecie.

Rywalizacja rozpoczęła się od rozgrywek żaków (U12M).

MKS Ósemka Skierniewice - TK Basket Stryków 76:26
TK Basket Stryków - ŁKS Mini Liga Szkoła Gortata Łódź 36:77
ŁKS Mini Liga Szkoła Gortata Łódź - MKS Ósemka Skierniewice 79:69

TABELA KOŃCOWA:
1. ŁKS Mini Liga Szkoła Gortata Łódź
2. MKS Ósemka Skierniewice
3. TK Basket Stryków

Zaraz po wręczeniu medali i pucharów żakom, do spotkania o złoto przystąpili o rok młodsi chłopcy, czyli występujący w cyklu skrzatów (U11M). Zdecydowanym zwycięzcą w tej rywalizacji okazali się podopieczni trenera Adama Krzysztonia i po kilkudziesięciu minutach dorównali oni kolegom ze starszego rocznika i także zapewnili 1. miejsce ŁKS-owi.

MKS Ósemka Skierniewice - ŁKS Mini Liga Szkoła Gortata Łódź 16:66

Ostatecznie zatem w obu kategoriach złoto przypadło w udziale ŁKS-owi, srebrne medale zdobyli gracze gospodarzy - Ósemki Skierniewice, a z brązowymi krążkami za kategorię żaków, ze Skierniewic wyjechała ekipa TK Basket Stryków.

Newsletter - zapisz się

Sponsorzy

KEEZA Zet kreska Platin Studio SandBus Tabaco Hotel Manufaktura MAKiS Vera Sport

Partnerzy

Łódzka Federacja Sportu Urząd Marszałkowski Urzad Miasta Lodzi PZkosz