Inne

Odsłon: 1017

Michał Pietrakiewicz

Amatorzy z CNBA kończą sezon

W finale 42. edycji amatorskiej ligi koszykówki CNBA pierwszy raz w historii zmierzą się ze sobą zespoły „M-Styl” oraz „Z Kimś”. Podczas finału przewidziano wiele wydarzeń towarzyszących.

Finaliści po rundzie zasadniczej zajmowali dwa najwyższe miejsca w tabeli. W półfinałach doświadczeni gracze M-Stylu wygrali z Multibondem 54:43, natomiast Z Kimś pokonali Elbudplast 44:42, zdobywając zwycięskie punkty na sekundę przed zakończeniem meczu. Liderem M-Stylu jest obecny przewodniczący Łódzkiej Rady Sportu – Filip Kenig oraz Bartłomiej Szczepaniak. Warto wspomnieć, że w przeszłości reprezentowali barwy Łódzkiego Klubu Sportowego. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżniają się Patryk Wal oraz Filip Tonkiel, którzy w niedawnej przeszłości... również grali w ŁKSie.

Podczas finału Superligi kibice będą mogli obejrzeć występy artystyczne Bootylicious Crew oraz Reggaeton Family. W przerwie między kwartami odbędzie się finał Konkursu Rzutowego o prawdziwą sztabkę złota, w którym zmierzą się trzy najlepsze dwójki z eliminacji. Z kolei w przerwie między połowami (wzorem poprzednich finałów) obejrzymy mecz o pierwsze miejsce w ramach rozgrywek CNBA3x3. W tym niezwykle ciekawie zapowiadającym się spotkaniu zagrają Kapiszony z Klockami, a więc zespoły w których występują zawodnicy na co dzień rywalizujący w „standardowej” lidze CNBA w Łodzi.

Zapraszamy wszystkich w sobotę 14 grudnia br. do Zatoki Sportu przy al. Politechniki 10 w Łodzi. Początek meczu o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Po meczu finałowym uczestnicy rozgrywek oraz zaproszeni goście spotkają się w klubie muzycznym Futurysta, przy al. Politechniki 7. Tam też obędzie się Uroczyste Wręczenie Nagród 42. edycji rozgrywek. Po jego zakończeniu całe sportowe środowisko będzie się bawić to późnych godzin nocnych w rytm największych przebojów muzycznych. Wstęp tylko z zaproszeniami.