Kadry

Odsłon: 2077

Olga Gocek

Brąz Łódzkiego w Mistrzostwach Polski 3x3

W dniach 26 - 27 listopada 2019 roku w Szczytnie odbyły finały Halowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3. W turnieju wzięło udział 41 drużyn, które grały w kategoriach U18 oraz U23. Wśród uczestników znalazły się aż cztery reprezentacje naszego województwa.

W sobotę, pierwszego dnia turnieju, odbyły się rozgrywki w kategorii U23. Mistrzostwo wśród kobiet w tej kategorii wywalczyła drużyna SKK Polonia Warszawa, drugie miejsce przypadło Enea AZS Poznań II, zaś trzecie Politechnice Gdańskiej. O medal walczyły dwie reprezentacje Łódzkiego. Drużyna "Łódzkie 1" (Boniecka, Owczarek, Zaborska, Zbudniewek) uległa w ćwierćfinale drużynie AZS UJK Kielce, plasowywując sie tym samym na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej, a złożone z 18-latek "Łódzkie 2" (Gędek, Gratys, Kowalska, Ozga) zakończyła swoje zmagania na etapie grupowym, lądując ostatecznie na 8. miejscu.
Wśród mężczyzn w kategorii U23 triumfowali zawodnicy Politechniki Gdańskiej, zwyciężając w finale z AZS UJK Kielce, na trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy WMZKosz. Drużyna "Łódzkie 1" (Karpiak, Kowalewski, Sauter, Szymański) zajęła wysokie 4. miejsce po tym jak uległa w dogrywce, w meczu o III miejsce, kadrze Warmińsko-Mazurskiego (20:21). Drużyna złożona z juniorów "Łódzkie 2" (Gędek, Kołodziejczyk, Kwieciński, Rafałek) nie wyszła z grupy i ostatecznie zajęła 6. miejsce.
Wszystkie wyniki kategorii U23 można znaleźć TUTAJ

Drugiego dnia turnieju, w niedziele odbyły się rozgrywki w kategorii U18. Mistrzyniami wśród pań zostały zawodniczki MPKK Sokołów S.A. I, drugie miejsce przypadło drużynie Mazowsza, a 3. miejsce po wygranej z Politechniką Gdańską wywalczyły nasze reprezentantki z "Łódzkiego" (Gędek, Gratys, Kowalska, Ozga). Tym samym nasze zawodniczki zapisały się na kartach polskiego basketu, bowiem młodzieżowe halowe Mistrzostwa Polski odbywały się po raz pierwszy w historii. Warto dodać, że w All Stars turnieju w kategorii U18K znalazła się Wiktoria Ozga z MUKS Widzew.
Mistrzostwo u chłopców w U18 przypadło drużynie JOMA Gang, drugie miejsce załęła drużyna PG Szkoła Gortata, a trzecie HK Ziomki - Żak Żory I. Drużyna "Łódzkiego" swoje zmagania zakończyła w fazie grupowej, zajmując 6. miejsce.
Wszystkie wyniki w kat U18 można znaleźć TUTAJ

Nasi reprezentaci triumfowali w konkursach indywidualnych, jakie rozegrane były w trakcie trwania turnieju. Konkurs rzutów za 3 punkty wygrała Martyna Boniecka z PTK Pabianice, a najlepiej rzuty wolne wykonywał Sebastian Szymański z PKK 99 Pabianice.

Przypominamy, że trenerem Kadry Województwa Łódzkiego był Kuba Orłowski, na codzień grający i trenujący młodzież w PKK 99 Pabianice