Wyniki ostatniej kolejki PZKosz (16-17.03)

Tylko jedna drużyna odniosła zwycięstwo w miniony weekend..

Basket Liga Kobiet

1KS Ślęza Wrocław - WIDZEW ŁÓDŹ 72:66
Niestety nie udało się powtórzyć wyniku z Łodzi, kiedy to widzewanki były górą. Po ogromnej walce, uległy przeciwnikowi, szczególnie w 4 kwarcie (17:7). Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyła Aleksandra Pawlak - 18 oraz Katarina Vucković - 18.  Widzew nadal zajmuje 9 miejsce w tabeli BLK.

1 Liga Mężczyzn

POLFARMEX KUTNO - Rawlplug Sokół Łańcut 84:88
Koszykarze Polfarmexu nieznacznie ulegli dużo wyżej notowanemu rywalowi. Nie powtrzymali Filipa Małgorzaciaka, który zdobył aż 39 punktów! Słabsza 4 kwarta niestety zaważyła również o niekorzystnym wyniku końcowym naszej drużyny. Skrót meczu dostępny TUTAJ.

KS KSIĘŻAK SYNTEX ŁOWICZ - Energa Kotwica Kołobrzeg 76:86
Dużo słabsza skuteczność gospodarzy była jedną z kluczowych przyczyn porażki. Nie wystarczyło sił koszykarzom Księżaka aby powalczyć w 4 kwarcie. Najwięcej punktów w naszej drużynie zdobył Arkadiusz Kobus - 21 oraz Mikołaj Motel - 21.

2 Liga Mężczyzn

ŁKS AZS UŁ SG ŁÓDŹ - TBV Start II Lublin 77:60
Drużyna trenera Piotra Zycha odniosła zwycięstwo w ostatniej kolejce rundy zasadniczej i tym samym znalazła się na 4 miejscu w tabeli 2 ligi mężczyzn gr. B. Była to doskonała okazja do tego, aby doświadczenie zebrali młodsi zawodnicy, gdyż podstawowi gracze ŁKSu nie zagrali. Najwięcej punktów zdobył Bartłomiej Dróżdż - 17.

1 Liga Kobiet

KKS Olsztyn - UKS BASKET SMS ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI 75:71
Zawodniczki Basketu w swoim pierwszym meczu o utrzymanie w 1 lidze kobiet, uległy nieznacznie rywalowi. Kolejne double-double zanotowała Martyna Leszczyńska - 19pkt i 14 zbiórek!

GROT TOMIQ PABIANICE - KS JAS FBG Zagłębie Sosnowiec 57:87
Po raz piąty pabianiczanki nie pokonały pretendenta do awansu do Basket Ligi Kobiet. Nie pomogła także własna publiczność czy parkiet, w wyniku czego zakończyły swój sezon.