Kadry

Odsłon: 2379

Bartłomiej Wojdak

Złotka z Województwa Łódzkiego!

Kadra wojewódzka młodziczek, prowadzona przez trener Annę Choderę i Sylwie Wieczorek wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. To historyczny wynik osiągnięty przez koszykarki z Województwa Łódzkiego!

Łódzka drużyna po niepowodzeniu w pierwszym meczu, przez turniej dalej "szła" jak burza. Raz po razie wygrywała, z drużynami które stawiane były w roli faworytów. Kluczowe było zwycięstwo z reprezentacją Woj. Dolnośląskiego, które awansowało nasz zespół do półfinału. Olbrzymią niespodziankę nasza drużyna sprawiła również w walce o finał, wygrywając z kadrą Woj. Pomorskiego, która przez wszystkich stawiana była w roli faworyta turnieju.

Mecz finałowy to prawdziwy horror. Nasza drużyna prowadziła od początku, by w czwartej kwarcie oddać prowadzenie przeciwniczkom. Na dwie minuty przed końcem spotkania przegrywaliśmy aż pięcioma punktami 47:52. Różnicę do jednego punktu zniwelowała najpierw Wiktoria Stasiuk rzucając celnie z wyskoku, a następnie Amelia Kuper trafiając dwa rzuty wolne. Niestety od razu zawodniczka z Woj. Mazowieckiego dorzuciła dwa punkty i na 55 sekund do końca meczu przegrywaliśmy różnicą trzech "oczek". Na dodatek Weronika Plewa faulowała przeciwniczkę i wydawało się że jest już po meczu. Nic bardziej błędnego. To właśnie ona w rewanżu udanie przechwyciła piłkę i tchnęła na 30 sekund przed końcem impuls w nasze reprezentantki. Najpier Amelia Kuper znów wykorzystała dwa rzuty osobiste, a później Witkoria Plewa na 10 sekund przed końcem meczu celnie rzuciła za 2 punkty. Tym samym dała zwycięstwo naszym "złotkom". Jesteśmy więc najlepsi!!!!!