Rozgrywki

Odsłon: 1531

Bartłomiej Wojdak

UKS Basket Wicemistrzem Polski do 22 lat

Juniorki starsze z Aleksandrowa Łódzkiego po raz pierwszy w historii wystąpiły w finale Mistrzostw Polski. Nie udało się co prawda wygrać z ENEA AZS Poznań, ale cały turniej należy zaliczyć do niezwykle udanych!

W rozgrywanym w Gdańsku turnieju finałowym Mistrzostw Polski podopieczne Adama Rajkowskiego i Dariusza Raczyńskiego zdobyły srebrny medal. W meczu finałowym przegrały z jednym z faworytów turnieju. Tytuł wicemistrza kraju zdobyły: Bianka Bałwas, Patrycja Borawska, Klaudia Dudek, Martyna Janusz, Pola Kaźmierczak, Aleksandra Kozłowska, Klaudia Kozłowska, Patrycja Krzyszczak, Martyna Leszczyńska, Natalia Łopińska,Agata Maciejewska,Nicola Obrodzka, Aleksandra Pszczolarska, Justyna Samulak, Katarzyna Szpera.

17.02.2019 - finał
UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań 57:70 (19:29, 22:12, 11:9, 5:20)
Aleksandrów Łódzki: Pszczolarska 16, Leszczyńska 14 (11zb), Łopińska 13, Kaźmierczak 6, Janusz 4, Dudek 4
Poznań: Nowicka 17, Zięmborska 11, Rogozińska 11, Parzeńśka 8, Niemojewska 6, Banaszak 4, Piechowiak 3

Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego spotkanie finałowe rozpoczęły dość ospale i po 10 minutach przegrywały (19:29), jednak wszystko zmieniło się w kolejnej kwarcie. Dobra i skuteczna gra Leszczyńskiej oraz Pszczolarskiej punkt po punkcie niwelowała straty, by po 20 minutach na tablicy wyników był remis po 41. Zmiana stron nie przyniosła znaczących zmian w grze obu drużyn oraz wyniku i minimalnie lepszy był UKS Basket (42:40). Tak więc coraz bardziej pachniało sensacją, jednak ostatnia kwarta była popisem tylko jednak drużyny – ENEA AZS (20:5). Zespół Marka Lebiedzieńskiego całkowicie „odciął” od gry Leszczyńską oraz Pszczolarską, a sam punkt po punkcie powiększał prowadzenie. Spotkanie celnymi rzutami wolnymi zakończyła najlepsza na parkiecie Marta Nowicka (17 punktów, 4 zbiórki oraz 5 asyst). Zespół Adam Rajkowskiego w całym meczu popełnił aż 23 straty przy 12 rywalek