22.04.2018 19:43:00 | Dariusz Kiedrzyński

Koniec sezonu pierwszoligowego Polfarmexu Kutno, Księżak Łowicz jednym krokiem w półfinale 2 Ligi Meżczyzn,

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno - Sokół Łańcut 73:66 - statystyki TUTAJ - stan rywalizacji 1:2

Polfarmex Kutno - Sokół Łańcut 76:82 - statystyki TUTAJ - stan rywalizacji 1:3, awans Sokoła.

Polfarmex odpadł z dalszej rywalizacji w playoffach 1 Ligi Mężczyzn przegrywając z Sokołem Łańcut 1:3. Zespół z Podkarpacie okazał się silniejszym rywalem nie dając szans na decydujący piąty mecz tej serii. Zespół z Kutna, po zeszłorocznym spadku z eksptraklasy mężczyzn, rozegrał dobry sezon sprawiając wiele niespodzianek i psując nie raz szyki faworytom ogranych na pierwszoligowych parkietach. Brawa dla całej drużyny.

2 Liga Mężczyzn

Syntex Księżak Łowicz - Śląsk Wrocław 87:72 - statystyki TUTAJ - stan rywalizacji 1:0

Przy wypełnionej po brzegi swojej hali łowiczanie pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym młody zespół Śląska Wrocław. Księżak od pierwszej minuty zdominował to spotkanie (28:12 po dwunastu minutach meczu), by w drugiej kwarcie dodać przysłowiową kropkę nad "i" (wynik do połowy 52:27). W trzeciej i czwartej kwarcie Śląsk Wrocław zaczął grać znacznie pewniej niż w pierwszych dwudziestuczterech minutach spotkania, w efekcie czego odrobił sześć punktów i cztery kolejne w ostatniej odsłonie meczu. Kapitalny mecz rozegrał Karol Dębski, który rzucił aż 29 punktów (11/17 z gry plus 11 celnych rzutów wolnych) i 13 zbiórek. Drugim strzelcem Księżaka był Daniel Nieporęcki z 12 punktami na swoim koncie. Rewanż już 28 kwietnia o godz. 18 we Wrocławiu.