Występy naszych zespołów (21.10-22.10)

22.10.2017 18:44:00 | Dariusz Kiedrzyński

Ważne wygrane zawodniczek Pabianic w 1LK, zawodników Piotra Zycha i Roberta Kucharka w 2LM, pierwsza porażka Polfarmexu w pojedynku na szczycie 1LM.

Basket Liga Kobiet

Widzew Łódź - Energa Toruń - 63:75 - statystyki TUTAJ

Koszykarki Widzewa zagrały bardzo dobre spotkanie grając jak równy z równym z Energą Toruń przez trzy kwarty. Niestety w ostatniej odsłonie zabrakło sił i prowadzenie odzyskały i już go nie oddały zawodniczki z miasta Kopernika. Najwięcej punktów zdobyła dla Widzewa Kathleen Sheer - 14 dodając do tego 8 zbiórek. Klaudia Gertchen zdobyła tzw. double-double - 11 puntów i 11 zbiórek. Mamy nadzieję, że los się w końcu uśmiechnie do Widzewa.

1 Liga Kobiet

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - AZS Politechnika Kraków 58:79 - statystyki TUTAJ

Akademiczki postawiły Basketkom bardzo wysokie wymagania, zwłaszcza te fizyczne. Młodym zawodniczkom z "Miasta Sportu" ciężko było się przedostawać pod sam kosz, dodatkowo krakowianki skutecznie grały w obronie. Nie pomogła też słaba dyspozycja strzelecka Basketek - nieco ponad 30% z gry i jeszcze mniej zza linii rzutów za trzy. Miejmy nadzieję, że w przyszłym tygodniu UKS Basket odniesie zwycięstwo w dalekim Gorzowie.

Grot TomiQ Pabianice - Tęcza Leszno 63:52 - statystyki TUTAJ

Podopieczne trener Sylwii Wlaźlak odniosły kolejne, ważne zwycięstwo. Tym razem we własnej hali ograły rywalki z Leszna pokazując klasę i przecięgając szalę zwycięstwa w czwartej kwarcie wygranej dziewięciom punktami. Magdalena Grzelak była nie do zatrzymania - 15 punktów i 14 zbiórek to kapitalna linia statystyk. Dodatkowo, świetny mecz zagrała Agnieszka Makowska - 13 punktów, 7 zbiórek. Brawo.

1 Liga Mężczyzn

Polfarmex Kutno - Spójnia Stargard 75:79 - statystyki TUTAJ

Nie ma mocnych na Spójnię. Ludzie Krzysztofa Koziorowicza ostatnich spotkań nie wygrywają z dużą przewagą, ale konsekwentnie kolekcjonują punkty. W 6. serii spotkań klub z zachodniopomorskiego pokonał w Kutnie miejscowy Polfarmex 79:75, a dla gospodarzy była to pierwsza porażka w sezonie. Spójni w odniesieniu wygranej nie przeszkodziło 21 strat oraz mniejsza liczba wymuszonych fauli, po których następowały rzuty wolne. Po raz kolejny siłą zespołu był rzut za trzy punkty. Spójnia trafiła 12 z 30 prób, a po cztery rzut za trzy punkty w koszu umieścili Alan Czujkowski (4 na 5) oraz grający w przeszłości w Kutnie Dawid Bręk (4 na 11). Najlepszym punktującym zwycięskiej drużyny był Wojciech Fraś (21 pkt i 6 zbiórek), a do triple-double zbliżył się Marcin Dymała (13 pkt, 9 zbiórek, 8 asyst, ale też 7 strat). Dla pokonanych 15 punktów uzysał Tomasz Wojdyła.

2 Liga Mężczyzn

AZS UMCS Lublin - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 80:85 - statystyki TUTAJ

Świetne spotkanie rozegrali podopieczni Piotra Zycha, którzy na wyjeździe wygrali po bardzo ciekawym i zaciętym pojedynku z akademikami z Lublina. Świetny mecz rozegrał po raz kolejny Kacper Dominiak - 24 punkty, a wtórował mu Maciej Kochaniak z 19 oczkami i 11 zbiórkami. Warto dodać, że UMCS Lublin był do tego spotkania niepokonany na własnym parkiecie ... Brawo.

Syntex Księżak Łowicz - AZS UJK Kielce 94:90 - statystyki TUTAJ

W starciu tytanów grupy B 2 Ligi Mężczyzn tym razem zawodnicy Roberta Kucharka okazali się nieznacznie lepsi od graczy z Gór Świętokrzyskich. Mecz miał bardzo dobre tempo, oba zespoły postawiły na atak i oba zagrały na wysokiej skuteczności zarówno z gry, jak i zza linii rzutów za trzy punkty. Choć Daniel Nieporęcki rzucił najwięcej dla Księżaka, to Karol Dębski miał "double-double" - 11 punktów i 10 zbiórek. 

in4matica.pl