U11M: Skrzaty Ósemki Skierniewice najlepsze!

08.06.2017 13:12:00 | Dariusz Kiedrzyński

W meczu finałowym wojewódzkiej ligi skrzatów, młodzi koszykarze Ósemki Skierniewice wygrali z kolegami z AZS PWSZ 52:51 i zostali mistrzami ligi

Mecz finałowy więczący zmagania najmłodszych koszykarzy naszego województwa odbył się w dniu 7 czerwca 2017 r. w hali przy ul. Tetmajera w Skierniewicach, tj. w obiekcie, na którym na co dzień trenują gracze zarówno Ósemki, jak i AZS.

Przed meczem było wiadomo, że emocje sięgną zenitu. Drużyna AZS nie przegrała żadnego meczu w rundzie zasadniczej (komplet ośmiu wygranych), zaś Ósemka wygrała wszystkie mecze oprócz ..... spotkania z AZS (38:47).

Mecz finałowy był bardzo zacięty, obie drużyny, które znają się przecież doskonale, walczyły o każdą piłkę, o każde posiadanie. Po dwóch kwartach Ósemka prowadziła tylko jednym punktem (19:18), lecz po przerwie to AZS przejął kontrolę nad spotkaniem wychodząc na ostatnią część spotkania z pięciopunktowym prowadzeniem (33:28). Ostatnia odsłona była prawdziwym widowiskiem. Szala wygranej przechylała się raz w stronę Ósemki a raz w stronę AZS. Ku radości Ósemki Jan Łuczak rzucił kosza na wagę mistrzostwa w ostatniej sekundzie meczu dając wymarzone zwycięstwo drużynie trenera Adriana El-Warda.

Najlepszym strzelcem Ósemki był: Dorian El-Ward 22 punkty i Jan Łuczak 19 oczek (w tym tzw. "game winner".

Najskuteczniejszym graczem AZS był: Jakub Sadowniczyk 14 punktów i Maciej Rutkowski 12, a Nikodem Kumosiński dodał 11 oczek.

Trzecie miejsce w lidze skrzatów zajęła drużyna z Pabianic, której również należą się wielkie gratulacje!

Brawa należą się wszystkim graczom za wspaniałą walkę i wielkie serce do gry, którą przecież dopiero smakują.

Nalezy zaznaczyć, że z przyczyn niezależnych od organizatora oraz zgodnie z decyzją Przewodniczącego Wydziału Rozgrywek ŁZKosz w tym roku został rozegrany tylko jeden mecz o mistrzostwo ligi skrzatów pomiedzy dwiema najlepszymi zespołami rundy zasadniczej zamiast turnieju finałowego.