Szkoła Gortata z brązowym medalem Licealiady

01.06.2017 19:58:00 | Szkoła Gortata Łódź

W zakończonym turnieju finałowym Licealiady nasi zawodnicy odnieśli największy sukces w dziejach łódzkiej szkoły - sięgnęli po brąz w kraju!

W rozgrywanym po raz 14-ty turnieju wzięło udział 16 drużyn (Mistrzów rozgrywek wojewódzkich). Podopieczni trenerów Piotra Zycha i Rafała Antoszewskiego rozgrywki grupowe zakończyli z bilansem 3:0:

- Łódź - Hrubieszów 61:48
- Łódź - Prudnik 82:48
- Łódź - Gdańsk 76:52

W ćwierćfinale łodzianie zmierzyli się z dysponującą świetnymi warunkami fizycznymi drużyną Białegostoku. Po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (28:27), kolejne 2 kwarty wygraliśmy bardzo wysoko (53:17) i po raz pierwszy w historii szkoły awansowaliśmy do półfinału (w poprzednich latach 9-te i 5-te miejsce).

W meczu o awans do finału przegraliśmy wysoko z Pruszkowem (późniejszy Mistrz Polski) 61:101. Mecz o brązowy medal okazał się meczem "derbowym". Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Szkoły Gortata z Łodzi i Krakowa.

Po walce górą Łódź (88:68, Artur Szczerkowski 32 punkty). To był bardzo udany turniej i niezwykle miłe zakończenie sezonu!