Reprezentantka Ukrainy w Cosinus Widzew Łódź

31.05.2017 11:33:00 | Biuro Prasowe MUKS Widzew Łódź

Cosinus Widzew dokonał pierwszego zagranicznego wzmocnienia przed nowym sezonem. Władze klubu podpisały kontrakt z 24-letnią Daryą Zavidną.

Darya jest aktualną reprezentantką Ukrainy. Urodziła się 27 sierpnia 1993 roku i mierzy 185 centymetrów. Z powodzeniem może występować zarówno jako niska skrzydłowa jak i silna skrzydłowa.

Do tej pory występowała w zespole wicemistrza Ukrainy Tim-Scuf. Notowała tam bardzo dobre statystyki: grając średnio po 27 minut zdobywała po 15,6 pkt przy skuteczności 42% za dwa punkty. Dodatkowo ma też rzut z dystansu - w lidze rzucała za 3 punkty na poziomie 30%. Jej średnia zbiórek to 6,3.

Dobrze radziła sobie także w Lidze Baltyckiej, gdzie występowała między innymi przeciwko Enerdze Toruń. Torunianki zapamiętały Zavidną ze spotkania u siebie w październiku ubiegłego roku, kiedy to zespół świeżo upieczonej widzewianki co prawda przegrał 73:77, ale Darya pokazała się z jak najlepszej strony. Zdobyła w tym meczu 26 punktów i sześciokrotnie trafiła za 3 punkty (przy 13 próbach). W rewanżowym spotkaniu Zavidna zdobyła 15 punktów.

W zeszłym sezonie rzadko kiedy schodziła poniżej 13-15 zdobytych punktów w meczu, co daje nadzieje na dobry sezon w Basket Lidze Kobiet.

Widzew szukał strzelczyni i wygląda na to, że udało się taką zawodniczkę znaleźć. Przy okazji Darya jest niezwykle urodziwa co może przyciągnąć na trybuny kibiców. Trwają poszukiwania wysokiego centra.

in4matica.pl