U14M: ŁKS SG I Łódź w półfinałach Mistrzostw Polski!

14.05.2017 22:11:00 | Dariusz Kiedrzyński

Tak jest! Najlepszy zespół młodzików naszego województwa zajął drugie miejsce w turnieju ćwierćfinałowym rozgrywanym w Sopocie i przez to awansował do upragnionych półfinałów!

Wielki brawa należą się drużynie prowadzonej przez trenera Rafała Antoszewskiego, który krok po kroku realizuje swoje marzenia odnosząc sukcesy na arenie krajowej. 

Najpierw młodzicy ŁKS pokazali klasę na turnieju strefowym, w którym zajęli bardzo wysokie drugie miejsca, a w ten weekend nie dali się zakoczyć w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, o którym informowaliśmy TUTAJ.

ŁKS w pierwszy dzień rozgrywek wygrał z MOSiR Bielsk Podlaski 59:50. W następnym dniu forma niestety spadła i nasi zawodnicy zostali zaskoczeni przez zdecydowanie lepiej dysponowanych gospodarzy z Sopotu przegrywając ostatecznie aż 26:65. By zająć drugie, premiowane awansem miejsce w swojej grupie, musieli wygrać ostatni mecz z MOSM Tychy i udało im się to. Wygrali 75:36, dzięki czemu zakwalifkiowali się do półfinałów Mistrzostw Polski. 

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi.

Tabele i wyniki TUTAJ

W ćwierćfinałach brał też udział zespół AZS I PWSZ Skierniewice, który w Warszawie przegrał trzy mecze, jednak w każdym pojedynku chłopaki wraz z trenerem dawali z siebie wszystko, co najlepsze - wielką wolę walki do samego końca, ich przeciwnicy musieli zapracować na wygrane. Wielkie brawa!

in4matica.pl