U14K: Kutno gra dalej, Głowno już nie

07.05.2017 15:27:00 | Sekretarz Biura

Koszykarki Karoliny Kociurskiej - Tomczak z KKS Pro-Basket Kutno awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski. Podopieczne Michała Chudzickiego nie wygrały żadnego meczu i żegnają się z dalszymi rozgrywkami.

W dniach 5-7 maja 2017r. drużyny młodziczek KKS Pro-Basket Kutno i Alles Głowno brały udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie (VIII grupa) i Przemyślu (IV grupa).

Mistrz województwa łódzkiego, zespół z Kutna miał bardzo trudne zadanie bowiem w jego grupie znalazły się drużyny Wisły Can-Pack Kraków (gospodarz turnieju) oraz m.in. zawsze silny UKS Huragan Wołomin. Po wygranym meczu z najsłabyszym zespołem Iskra Konstantynów, w sobotę kutnianki uległy gospodyniom. Niedzielny pojedynek z Huraganem Wołomin był meczem o wszystko! Wygrany w końcowej tabeli miał zająć drugie miejsce, które premiowane było awansem do Półfinałów Mistrzostw Polski. Po 20 minutach decydującego meczu KKS Pro-Basket przegrywał 3 punktami, jednak losy pojedynku rozstrzygnęły się w trzeciej wygranej 15:2 kwarcie. W ostatnich 10 minutach drużyna z Wołomina próbowała obrabiać straty, ale kutnowski zespół nie pozwolił już wyrwać sobie zwycięstwa.

piątek 5 maja 2017 r.
godz. 18:15 KKS Pro-Basket Kutno - ULPKS Iskra Konstantynów 59:25 szczegóły TUTAJ

sobota 6 maja 2017 r.
godz. 14:15 TS Wisła Can-Pack Kraków - KKS Pro-Basket Kutno 67:61 szczegóły TUTAJ

4 ULPKS Iskra Konstantynów 3 3 0 - 3 0 - 1 0 - 2 109 - 195 -86 0.5590

Drużyna Alles Głowno niestety wraca na traczy. Zawodniczki z Głowna nie mogą zaliczyć turnieju w Przemyślu do udanych. Nie udało im się bowiem wygrać żadnego z meczu, choć do zwycięstwa w drugim meczu z KS Pogoń Ruda Ślaśka zabrakło 2 punktów. W ostatnim niedzielnym mecz podopieczne trenera Chudzickiego zostały zdeklasowane i przegrały swój ostatni mecz różnicą aż 49 punktów (29:78). Bardzo szkoda.

godz. 16:00 Basket GO Przemyśl - Alles Basket Głowno 50:30 szczegóły TUTAJ

godz. 11:00 Alles Basket Głowno - KS Pogoń Ruda Śląska 50:52 szczegóły TUTAJ

godz. 09:00 MUKS Poznań - Alles Basket Głowno 78:29 szczegóły TUTAJ