PLK: Koniec sezonu dla Polfarmexu Kutno

30.04.2017 17:09:00 | Dariusz Kiedrzyński

W ostatnim meczu sezonu 2016/17 Polfarmex Kutno uległ u siebie MKS Dąbrowie Górniczej 76:85. Niestety tym samym nasza drużyna spadła z ekstraklasy.

Drużyna z Kutna świetnie zaczęła ostatnie swoje spotkanie w tym sezonie wygrywając pierwszą kwartę 28:25, później nie było już tak kolorowo. MKS Dąbrowa Górnicza wykorzystał wszystkie luki w obronie kutnian i przez dwie kolejne kwarty wyszedł na spokojne, pewne prowadzenie, którego nie oddał do końca meczu.

Najwięcej punktów dla Polfarmexu rzucił Sebastian Kowlczyk - 24, a dalej Maksym Sałasz - 15, zaś Jacek Jarecki - 14. Michael Fraser zdobył tzw. double-double - 10 punktów i 14 zbiórek.

W ostatniej kolejce PLK Siarka Tarnobrzeg wygrała ze Startem Lublin 88:79 i w rezultacie wyprzedziła nasz Polfarmex w końcowej tabeli zajmując w niej przedostatnie miejsce. Tabele TUTAJ

Drużyna Krzysztofa Szablowskiego, a wcześniej prowadzona przez Jarosława Krysiewicza, wygrała w zakończonym sezonie pięć meczów przegrywając 27. W rezultacie zajęła ostatnie miejsce, co skutkuje spadkiem z najwyższej klasy rozgrywkowej mężczyzn w naszym kraju.

Niemniej jednak, chcemy bardzo podziękować całemu zespołowi z Kutna za wielkie emocje oraz wolę walki do samego końca. Wierzymy, że wszystko się poukłada i w nowym sezonie szczęście się w końcu uśmiechnie.

Trzymamy kciuki i szybko wracajcie do PLK!!!