U18K: Pabianiczanki awansowały do finałów MP

30.04.2017 19:43:00 | Dariusz Kiedrzyński

Drużyna trener Sylwii Wlaźlak - PTK Lumi Pabianice - zakończyła zmagania w turnieju półfinałowym na drugim miejscu w swojej grupie, co dało jej upragniony awans do finałów Mistrzostw Polski!

Przypomnijmy, że turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski odbywały się w dniach 28-30 kwietnia 2017 r. m.in. w Pabianicach - o czym informowaliśmy TUTAJ. Nasze województwo reprezentowały: PTK Lumi Pabianice, UKS Basket Aleksandrów Łódzki oraz Widzew Szkoła Gortata Łódź.

Warto podkreślić, że wyniki meczów w poszczególnych grupach po dwóch pierwszych dniach rozgrywkowych dawały szanse na awans wszystkim naszym zespołom - pod warunkiem, że wygrają swoje ostatnie mecze i nie zajdą, żadne inne, niespodziewane sytuacje (np. porażka faworyta z zespołem potencjalnie słabszym).

PTK Lumi Pabianice musiał wygrać z bardzo silną drużyną GTK Gdyni - i tak też się stało - 47:38. Choć po dwóch kwartach mecz był wyrównany, to w trzeciej odsłonie pabianiczanki, które grały u siebie, pokazały klasę w defensywie i dały rzucić gdyniankom zaledwie jeden punkt. Ta wygrana dała awans do fazy finałowej. Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki musiał wygrać z zespołem z Jeleniej Góry - i tak też się stało - 74:39. Basketki były już jedną nogą w finałach, lecz w ostatnim meczu ich grupy, niespodziewanie dla wszystkich, Zagłębie Sosnowiec przegrał z Politechniką Gdańską 47:50 i to właśnie drużyna z Gdańska wskoczyła na drugie miejsce zamiast naszych Basketek. W końcowej klasyfikacji Basketkom zabrakło czterech, dosłownie czterech punktów do awansu ..... Wielka szkoda!

Widzew Szkoła Gortata Łódź musiał wygrać z Sokołowem Podlaskim, niestety łodziankom zabrakło zwyczajnie czasu, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę przegrywając nieznacznie 57:63 i w końcowej klasyfikacji zajęły trzecie miejsce przed KKS Olsztyn. Niemniej jednak, należy pogratulować drużynie Piotra Niewiadomskiego i Łukasza Czuku za wspaniałą walkę do samego końca!

Końcowe tabele TUTAJ

in4matica.pl