Młode Basketki wygrywają Gimnazjadę!

06.04.2017 17:01:00 | Andrzej Maciejewski

Miejskie Gimnazjum im. Jana Pawła II z Aleksandrowa Łódzkiego wygrało wojewódzki finał Gimnazjady dziewcząt.

• Miejski Zespół Szkół - Miejskie Gimnazjum im. Jana Pawła II

Reprezentantki klasy III F o profilu koszykarskim Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim rozpoczęły udział w finale wojewódzkim od rywalizacji z młodszą drużyną z Bełchatowa, "rozgrzewka" przez przedwczesnym finałem-finału zakończyła się wynikiem 49:21.

W drugim meczu pierwszej grupy aleksandrowianki zmierzyły się z łodziankami, mecz miał również podtekst rewanżu za rozgrywki ligowe.

Początek nie zapowiadał końcowego sukcesu gimnazjalistek z ul. Waryńskiego, ale zdeterminowane zagrały koncert od drugiej kwarty, dając zdobyć przeciwniczkom tylko 10 pkt.! Ostatecznie wygrywają 39:28 i awansowały do finału A.

Równoległe z meczami grupy pierwszej toczyły się pojedynki drugiej grupy, gdzie gospodynie z Sieradz pokonują faworytów z Ujazdu 43:41, a Skierniewice wygrywając dwa spotkania znalazły się w finale turnieju!

W finale A Basketki zmierzyły się z niepokonanymi skierniewiczankami i od pierwszych minut kłopoty wydolnościowe gimnazjalistek z Aleksandrowa Łódzkiego były bardzo widoczne, zmęczone fazą grupową, po bardzo zaciętym boju ostatecznie zdobywają drugie w historii Miejskiego Gimnazjum Mistrzostwo woj. łódzkiego! Wygrywają 34:30.

Aleksandrów Ł- Szkoła Gortata Łódź 34-30

Reprezentacja Miejskiego Gimnazjum w Aleksandrowie Łódzkim, będzie reprezentować województwo łódzkie w Finale Ogólnopolskim Gimnazjada 2017 w Elblągu, w dniach 25-28.05.2017 r.