BLK: Julia Drop zostaje w Widzewie!

06.04.2017 13:45:00 | Dariusz Kiedrzyński

Jedna z najlepszych polskich rozgrywających Julia Drop podpisała nowy kontrakt z Widzewem!

Od przedłużenia umowy ze swoją liderką klub rozpoczął budowanie składu na przyszły sezon w Basket Lidze Kobiet. Julia Drop zdecydowała się pozostać w Łodzi, mimo że jej dobra gra w minionych rozgrywkach spowodowała zainteresowanie wielu klubów z najwyższego szczebla rozgrywkowego. Julia ma pozostać podstawową rozgrywającą łódzkiej drużyny.

Przypomnijmy, że Drop była jedną z najważniejszych postaci Cosinus Widzewa w poprzednim sezonie. Została wybrana najbardziej wartościową zawodniczką finałów Mistrzostw Polski do lat 22, w których widzewianki zdobyły złoty medal. Zaliczyła też bardzo udany sezon w Basket Lidze Kobiet – wystąpiła w 20 spotkaniach (w każdym wychodziła w pierwszej piątce), w których średnio zdobywała 10,4 pkt. Na placu gry spędzała po 31:30 minut. Ma 22 lata i mierzy 174 centymetry.

Julia Drop jest jednym z przykładów projektu realizowanego przez MUKS Widzew Łódź, który polega na promowaniu młodych reprezentantek Polski i perspektywicznych zawodniczek, które w innych klubach nie dostają szans. Nowa-stara rozgrywająca wykorzystała ją w stu procentach.

 

in4matica.pl