CNBA: Zapowiedź najciekawszych meczów

04.04.2017 11:42:00 | Dariusz Kiedrzyński

W tym tygodniu zostaną rozegrane ostatnie mecze rundy zasadniczej 37. edycji ligi CNBA. To one zadecydują, które zespoły zagrają w najlepszej ósemce, a które będą walczyć o utrzymanie. Emocji na pewno nie zabraknie!

fot. Rafał Wolski
Superliga
 
M-Styl (6-0) – Z Kimś (4-2)
 
Pojedynek jedynej niepokonanej drużyny w tej grupie z młodą ekipą Z Kimś. M-Styl mocno poszerzył swój skład w tej edycji i doświadczeni gracze tej ekipy wprost deklarują, że interesuje ich mistrzostwo. Z kolei Z Kimś po raz kolejny mocno „weszło w sezon” wygrywając pierwsze cztery mecze, ale dwie ostatnie porażki sprawiły, że w przypadku niekorzystnych wyników w innych spotkaniach może zabraknąć dla nich miejsca w ćwierćfinale. Czy zatriumfuje obwód podopiecznych Adama Turanta czy też mocna formacja podkoszowa M-Stylu?
 
Sharks (6-0) – Hycom Basket Squad (6-0)
 
Rewanż za finał ostatniej edycji i zarazem pojedynek o pierwsze miejsce w grupie. Czeka nas efektowna walka pod koszem duetu Rajkowski/Wyrzykowski (Sharks) z parą Sil/Matecki (Hycom BS). Na obwodzie z kolei rywalizować będą jedni z najlepszych rozgrywających superligi Kowalski z Defecińskim. A może o wyniku znów rozstrzygnie MVP ostatniego finału – Mateusz Głowacki? Ten mecz po prostu trzeba zobaczyć!
 
I liga
 
Matshop.pl (3:3) - Quriers (3:3)
 
Obie drużyny okupują sam środek tabeli z identycznym bilansem. Sprawa jest prosta - zwycięzca zagra w play-off, pokonany będzie musiał bronić się przed spadkiem z ligi, a w bieżącym sezonie będzie to w fazie play-out bardzo trudne. Bez kalkulacji, bez oglądania się na wyniki innych spotkań - bezpośrednia rywalizacja zdecyduje o wszystkim. Czy Matshop.pl znajdzie receptę na brylującego pod koszami Radosława Gwaderę - MVP I ligi w ubiegłym sezonie i lidera klasyfikacji zbiórek w obecnej edycji?
 
Hycom Basket Squad II (5:1) - Sporto-Medsolver Oil (6:0)
 
Mecz ten rozegrany zostanie jako ostatni i szykuje się prawdziwa wisienka na torcie I-ligowych zmagań. Dwie czołowe drużyny grupy B, dwaj pretendenci do mistrzostwa I ligi, a wreszcie dwie ekipy, grające solidny, momentami fizyczny basket. Potyczki pod koszami Piotra Malesy z Kajetanem Pstrągowskim zapowiadają się bardzo interesująco. Pierwszy z nich w tym sezonie zdobywa średnio prawie 17 punktów w każdym meczu, drugi - prawie 19. Czy lekarze pozostaną jedyną niepokonaną drużyną na zapleczu Superligi?
 
II liga
 
Wiśniowa Góra (5-1) – Wczorajsi (6-0)
 
Bezpośrednie starcie o pierwsze miejsce w grupie. Zapowiada się pojedynek strzelecki dwóch najskuteczniejszych rzucających: Marcina Stawiany oraz Jakuba Ruteckiego. Każdy z nich zdobywa średnio ponad 18 punktów. Wczorajsi tracą najmniej punktów w całej II lidze (38 na mecz), z kolei Wiśniowa Góra ma piąty najlepszy atak. Kluczem do zwycięstwa zdaje się być ograniczenie liderów punktowych, a także lepsze zastawianie bronionej deski.
 
Dzikie Świnie (4-2) – Ball Dont Lie (6-0)
 
Zderzenie dwóch koncepcji gry: grania przez środek na podkoszowych i skrzydłowych (Ball Dont Lie) oraz wielu rzutów z obwodu (Dzikie Świnie). Rafał Mataśka jest czwartym a Dariusz Kiedrzyński piątym najlepszym zawodnikiem II ligi na chwilę obecną. Po drugiej stronie parkietu wyróżnia się Adrian Kwiatkowski – ponad 64% celnych rzutów za dwa punkty – oraz Mateusz Tylkowski. Wynik zależny jest od składu, w których wystąpią obydwa zespoły. Nieobecność jednego zawodnika z pierwszej piątki może mieć kolosalne znaczenie dla losów tego pojedynku.
 
Zapraszamy do hali KS Społem od wtorku do czwartku w godz. 18:30 – 22:00. Więcej informacji i zapowiedzi pozostałych osiemnastu meczów na stronie www.cnba.pl.
 
Organizator: stowarzyszenie CNBA. Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, Spalding, Zet-Kreska, City Studio Body & Fitness, Formotiva Pharma Nutrition, Radio Eska, All Star Klubokawiarnia, KS Społem Łódź, Łódzki Związek Koszykówki.
in4matica.pl