U14K: Młodziczki z Kutna mistrzyniami województwa!

24.03.2017 21:30:00 | Dariusz Kiedrzyński

Podopieczne trener Karoliny Kociurskiej-Tomczak wygrały wojewódzką ligę młodziczek i czeka je walka o ćwierćfinały Mistrzostw Polski!


fot. KKS Pro-Basket Kutno

KKS Pro-Basket Kutno rozegrał 18 meczów, z czego wygrał 15 razy zachowując czyste konto u siebie oraz w rundzie rewanżowej. Drużyna z "Miasta Róż" jest bardzo zbilansowana, czego dowodzą statystyki - zaledwie trzy zawodniczki (Gabriela Nadolska, Julia Dresler, Kinga Stasinowska) rzucały średnio powyżej 10 punktów na mecz w sezonie, pozostałe sześć w okolicach pięciu punktów w każdym swoim meczu - statystyki TUTAJ.

Opisując drużynę z Kutna należy także przybliżyć zespół z Głowna, z którym zawodniczki z "Miasta Róż" toczyły nieprawdopodobne boje. TK Alles Głowno zajął ostatecznie drugie miejsce i tytuł wicemistrza województwa łódzkiego i zameldował się w turnieju strefowym, który odbędzie się już za tydzień właśnie w Kutnie.

KKS Pro-Basket Kutno przypieczętował swoje mistrzostwo wygrywając w ostatniej kolejce z zespołem z Pabianic - TK OrtoMedSport Pabianice, który w rezultacie czego spadł na trzecią lokatę.

Ostateczne tabele TUTAJ.

Serdecznie gratulujemy!

Będziemy na bieżąco informować o turnieju strefowym.

in4matica.pl