2LM: Wyróżnienia za rundę zasadniczą

11.03.2017 17:03:00 | Dariusz Kiedrzyński

Wśród wyróżnionych znaleźli się także nasi!

Bartłomiej Bartoszewicz – gracz ŁKS AZS UŁ SG Łódź – został wybrany do najlepszej piątki sezonu zasadniczego 2016/17 grupy B.

Bartoszewicz dostał osiem głosów od trenerów (najwięcej, bo aż 10 uzyskał Bartłomiej Karolak z AZS UMCS Lublin) i wyprzedził m. in. takich graczy jak Bartosz Włuczyński, Hubret Makuch, Bartłomiej Bojko (wszyscy z Księżaka Łowicz) oraz Marcin Kuczmera (z ŁKS).

W pierwszej piątce znaleźli się także: Paweł Hybiak (KK Warszawa), Bartłomiej Karolak (AZS UMCS Lublin), Michał Wojtyński (KK Warszawa) i Łukasz Kuczyński (KKS Tur Basket Bielsk Podlaski).

Bartłomiej Bartoszewicz jest jednym z najbardziej charyzmatycznych łódzkich graczy. Niektórzy uważają, że nie zna on słowa „strach” ani „niemożliwe”. Bartoszewicz jak nikt potrafi kapitalnie walczyć na zbiórce i w obszarze ograniczonym. Zdobywa ważne punkty dla drużyny, bierze ciężar gry na swoje barki. Czasami jednak potrzebny jest kubeł zimnej wody, by ostudzić tego młodego gracza.

Ten 24-letni gracz ŁKS zdobywał w sezonie zasadniczym średnio 16,4 pkt/mecz dodając do tego przeszło 9 zbiórek i 1,3 przechwytu w niespełna 25 minut gry.

Piotr Zych - trener ŁKS AZS UŁ SG Łódź - był jednym z trzech szkoleniowców, którzy otrzymali co najmniej jeden głos w kategorii na najlepszego trenera roku (wygrał Andrzej Kierlewicz z KK Warszawa z 12 głosami). Piotr Zych zdobył jeden głos, podobnie jak Przemysław Łuszczewski z AZS UMCS Lublin.

Jak rozkładały się głosy można zobaczyć TUTAJ.

Gratulujemy!

in4matica.pl