U16K: UKS Basket bez awansu do finału

11.05.2015 12:16:00 | Jarosław Nowak

Tylko jedno zwycięstwo w Gorzowie Wlkp.

W ubiegły weekend zakończył się Gorzowie Wielkopolskim turniej półfinałowy U16K, w którym o awans do finału Mistrzostw Polski U16K walczył UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Rywalizacja w tym turnieju nie zakończyła się sukcesem zawodniczek z Aleksandrowa. W pierwszym meczu UKS Basket zmierzył się z gospodarzem turnieju i jednym z faworytów rozgrywek - AZS PWSZ. Mecz nie ułożył się po myśli naszych zawodniczek, które przegrały wszystkie kwarty i musiały uznać wyższość gorzowianek. Zwycięstwo gorzowianek nie było zagrożone i mecz zakończył się ich pewnym sukcesem 67:41. W grze aleksandrowiczanek zawiodła przede wszystkim skuteczność rzutów za 3 punkty. Podopieczne trenera Tomasza Rospary nie trafiły do kosza z dystansu ani razu, chociaż próbowały dwunastokrotnie. Pełne statystyki znajdują się tutaj.

Drugi mecz, przeciwko UKS Basket Ostrów Wlkp., miał zupełnie inny przebieg i gra układała się pod dyktando naszych zawodniczek. Wynik 62:33 świadczy o tym jednoznacznie, a godna uwagi jest przede wszystkim postawa aleksandrowiczanek w drugiej kwarcie, wygranej w stosunku 21:3. Aż 57 punktów spośród wszystkich 62 zdobytych przez całą drużynę uzyskały zawodniczki pierwszej piątki. Statystyki z tego meczu dostępne są tutaj.

W meczu, którego wynik decydował o awansie do turnieju finałowego, UKS Basket spotkał się w Wisłą Can-Pack Kraków. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, był pełen emocji i walki z obu stron. Jeszcze w 35 minucie meczu na tablicy wyników widniał remis 53:53. Od tego momentu zaczął się jednak dramat UKS Basket, który nie zdołał do końca meczu zdobyć już żadnego punktu, a stracił ich aż 10. W tym okresie gry UKS Basket zanotował na swoim koncie aż 8 strat, a w całym meczu popełnił ich aż 27. Ponownie zawiodła skuteczność rzutów z dystansu. Tym razem żadnen z ośmiu rzutów za 3 punkty nie znalazł drogi do kosza. Statystyki z meczu dostępne są tutaj.

Wyniki wszystkich meczów:

Wisła Can-Pack Krakόw – UKS Basket Ostrόw Wlkp. 78:65

AZS PWSZ Gorzόw Wlkp. – UKS Basket Aleksandrόw Łόdzki 67:41

UKS Basket Ostrów Wlkp. - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 33:62

AZS PWSZ - Wisła Can-Pack 83:51

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Wisła Can-Pack 53:63

UKS Basket Ostrów Wlkp. - AZS PWSZ 54:78

 

Tabela końcowa

1. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.            - 6 pkt

2. Wisła Can-Pack Kraków              - 5 pkt

3. UKS Basket Aleksandrów Łódzki - 4 pkt

4. UKS Basket Ostrów Wlkp.          - 3 pkt

 

Awans do turnieju finałowego uzyskały AZS PWSZ i Wisła Can-Pack.

in4matica.pl