Koszykarze Uniwersytetu Łódzkiego w finałach AMP!

04.05.2015 11:57:00 | Konrad Lasocki

Rozegrano w Łodzi turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn. Reprezentacja Uniwersytetu zajęła w turnieju 3. miejsce i awansowała do turnieju finałowego.

W turnieju półfinałowym Strefy C wzięło udział 12 reprezentacji uczelni wyższych z Warszawy, Olsztyna, Białegostoku i Łodzi.

W fazie grupowej podopieczni trenera Piotra ZYCHA trafili do grupy C, gdzie odnieśli komplet bardzo przekonujących zwycięstw, kolejno pokonując Akademię Obrony Narodowej 91:28 i Uniwersytet Warszawski 82:28.

Politechnika Łódzka trafiła do grupy A, gdzie pokonała reprezentację Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i uległa – jak się okazało późniejszemu tryumfatorowi turnieju – Akademii Leona Koźmińskiego. Tym samym PŁ zajęła 2. miejsce w grupie A i w ćwierćfinale trafiła na innego finalistę łódzkich półfinałów, Uczelnię Łazarskiego z Warszawy. Pomimo dobrej postawy, Politechnika minimalnie uległa 56:62 i straciła szanse na awans. Ostatecznie podopieczni trenera Wojciecha STAWOWEGO zajęli 7. miejsce, pokonując w ostatnim meczu Szkołę Główną Handlową 58:49.

Wygrywając swoją grupę, w ćwierćfinale UŁ trafił na silny zespół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Dzięki dobrej grze, zawodnicy trenera Piotra ZYCHA pewnie zwyciężyli 60:42.

Awansując do półfinału, UŁ znalazł się wśród czterech drużyn, które wywalczyły sobie prawo gry w turnieju finałowym AMP. Oprócz łódzkiego zespołu, ze strefy C awansowały trzy reprezentacje warszawskich uczelni: Akademii Leona Koźmińskiego, Uczelni Łazarskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

W półfinale naszym reprezentantom przyszło zmierzyć się z jednym z faworytów Mistrzostw, drużyną Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ostatecznie UŁ  musiał uznać wyższość ALK i uległ 52:72.

W meczu o III miejsce Uniwersytet drugi raz w tym turnieju zmierzył się z zespołem Uniwersytetu Warszawskiego. Również tym razem nasi koszykarze nie mieli problemów i pewnie wygrali 66:31.

Turniej wygrali koszykarze Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy pokonując w finale Uczelnię Łazarskiego 93:66.

Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 14-17. maja br. w Wałbrzychu.